close
دانلود آهنگ جدید

کلید های میانبر (ترکیبی) در موزیلافایرفاکس

BYekan test    نام کاربری :
    رمز عبور :

    عضو شويد
    فراموشی رمز عبور؟
آلکسا سایت جیمی نت
کلید های میانبر (ترکیبی) در موزیلافایرفاکس

کابران گرامی جیمینت اگر شماهم به زمان اهمیت زیادی میدهید پیشنهاد میکنم به ادامه مطلب برید وتا آخر کلید های ترکیبی (میانبر) موزیلافایرفاکس روببینید.

کلید های ترکیبی مرورگر قطعا سرعت شمارا در وبگردی بیشتر میکند.11 کلید میانبر در فایرفاکس:


1 انتخاب یک برگه یا همان تب:

کلید های میانبر Ctrl+Tab و Ctrl+Shift+Tab به شما امکان می دهد که در بین تب های موجود به تب بعدی رفته یا به تب قبلی برگردید، البته شما این کار ها را می توانید توسط کلید های میانبر Ctrl+PageDown و همچنین Ctrl+PageUp نیز انجام دهید، در صورتی که می خواهید به تب اولی بروید می توانید کلید میانبر Ctrl+1 را فشار دهید، بدیهی است در صورتی که Ctrl را همراه با اعداد 1 تا 9 بزنید بین تب های اولی تا نهم جابه جا خواهید شد.


2 انتخاب نوار آدرس:

توسط یکی از کلید های میانبر Ctrl+L، Alt+D یا F6 به نوار آدرس مراجعه نمایید.


3 متوقف کردن:

رای متوقف کردن لودینگ صفحه کافیه که کلید ESC را یک بار فشار دهید.


4 جستجو کردن:

جهت باز شدن ابزار جستجو کلید F3 را فشار دهید، با این کار علاوه بر اینکه نوار ابزار جستجو باز می شود، مکان نما هم به صورت اتوماتیک به نوار ابزار جستجو می پرد، البته راه دیگر باز کردن نوار ابزار جستجو فشردن کلید Ctrl+F می باشد.


5 کپی کردن و چسباندن:

جهت کپی کردن متن مورد نظرتان در کمترین زمان کلید های ترکیبی Ctrl+C را فشار دهید و در صورتی که تصمیم دارید در جایی بچسبانید می توانید از کلید ترکیبی Ctrl+V استفاده کنید.


6 باز گرداندن متن حذف شده:

فرض کنید متنی را بدون داشتن قصد حذف کردید، حالا باید چیکار کنید؟ کافیه که کلید میانبر Ctrl+Z را فشار دهید، البته برعکس این عمل   با زدن کلید های ترکیبی Ctrl+Shift+Z انجام می شود!


7 افزایش یا کاهش اندازه متون:

برای افزایش اندازه متون کلید Ctrl+ و برای کوچک کردن متون Ctrl- را وارد کنید؛ دقت کنید منظور از Ctrl+ و Ctrl- همان فشردن کلید Ctrl به همراه علامت + یا - می باشد!


8 تمام صفحه کردن:

صفحات سایت ها را به صورت کامل مشاهده کنید می توانید از کلید میانبر F11 استفاده کنید.


9 بارگذاری مجدد صفحات:

کافی است که کلید F5 را فشار دهید، با این کار صفحه شما مجددا بار گذاری می شود ولی در صورتی که می خواهید سایت را به صورت کلی از سرور وب بار گذاری کنید از کلید ترکیبی Ctrl+F5 استفاده کنید.


10 تب یا برگه جدید:

کلید های ترکیبی Ctrl+T را فشار دهید تا برگه جدید ایجاد شود.


11 ذخیره صفحه:

برای ذخیره صفحه از ctrl + s میتوانید استفاده کنید.
موضوع : ترفند های اینترنت ,
برچسب ها : ترفند های اینترنت , ترفند های فایرفاکس , ترفند بالابردن سرعت مرورگر فایرفاکس , کلید های میانبر (ترکیبی) در موزیلافایرفاکس , کلید های میانبر مرورگز , کلید های میانبر در فایرفاکس , افزایش سرعت وبگردی , کلید های ترکیبی الزامی ,
این مطلب تاکنون3023بازدید داشته است.تمامی حقوق محفوظ میباشد